PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Co piąty samochód z salonu jest wynajmowany

Autor: wnp.pl (AG)
29-01-2016 09:47
Co piąty samochód z salonu jest wynajmowany
fot. PZWLP

Rok 2015 okazał się jednym z najlepszych w historii branży wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce. Osiągnięta w ub.roku dynamika wzrostu łącznej liczby aut w usługach CFM (Car Fleet Management) na poziomie 16,6% jest najwyższą odnotowaną przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), który prowadzi analizę statystyczną rynku od 7 lat.

Tempo wzrostu liczby samochodów znajdujących się w Polsce w usługach wynajmu długoterminowego znacząco rosło przez cały miniony rok i na koniec grudnia było ponad 1,5-krotnie wyższe, niż rok wcześniej. Już co piąty nowy samochód osobowy kupiony przez firmy w polskich salonach w 2015r. znajdował się w usługach wynajmu długoterminowego.
Zgodnie z danymi PZWLP, organizacji reprezentującej branże CFM i Rent a Car, rynek wynajmu długoterminowego powiększył się w Polsce w 2015 r. o blisko 21 tys. samochodów (20 872), co oznacza najwyższy w okresie ostatnich 7 lat wzrost (16,6%) w skali roku. Firmy członkowskie PZWLP, posiadające ok. 80% udział w rynku CFM, dysponowały na koniec ub. roku już łącznie prawie 147 tys. (146 703) aut w trzech usługach: Full Serwis Leasing, Leasing z Serwisem i Wyłączne Zarządzanie.
W kluczowej z nich, czyli Full Serwis Leasingu, polegającej na zewnętrznym finansowaniu aut służbowych oraz ich pełnej obsłudze administracyjnej i serwisowej przez firmę CFM, wzrost osiągnął poziom 10,2%, czyli 9 742 aut

- Bardzo wysokie tempo rozwoju wynajmu długoterminowego w Polsce w 2015r., co więcej zwiększające się w każdym kolejnym kwartale, świadczy o wciąż rosnącej popularności tego rodzaju usług w naszym kraju, mówi Daniel Trzaskowski, członek zarządu PZWLP, dyrektor sprzedaży flotowej Volkswagen Leasing. - (...) tak wysoka dynamika przyrostu liczby samochodów w usługach wynajmu długoterminowego jest osiągana na rynku, który nie znajduje się już przecież w fazie wczesnego rozwoju i nie jest również mały. I dalej: - Zwiększenie tempa ozwoju rynku w zeszłym roku do rekordowego poziomu odnotowanego przez PZWLP, jest w dużym stopniu efektem coraz większej popularności usług wynajmu długoterminowego wśród przedsiębiorców z sektora MSP. W 2015 roku, z jednej strony dynamicznie rosło bowiem zainteresowanie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw taką formą użytkowania floty aut służbowych, a z drugiej zdecydowana większości firm wynajmu długoterminowego rozwijała swoje usługi pod kątem klientów z sektora MSP, tworząc oferty dostosowane do potrzeb mniejszych przedsiębiorców.

Dynamiczny rozwój rynku wynajmu długoterminowego znajduje również odzwierciedlenie w liczbie nowych samochodów osobowych zakupionych w 2015r. przez branżę CFM, która wyniosła 46,5 tys. aut i była większa o 10,2% niż przed rokiem. W efekcie, już więcej niż co piąty nowy samochód osobowy (20,3%) nabyty w polskich salonach przez firmy był objęty usługami wynajmu długoterminowego. W 2015 r. to właśnie firmy stanowiły główną siłę napędową sprzedaży nowych aut w kraju, kupując w salonach 2/3 wszystkich sprzedanych samochodów osobowych.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


52 390 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP