DaimlerChrysler i Schenker: oficjalnie ruszył park dostaw firm w Bremie

Autor:  DCAP, wnp.pl (Adam Grabałowski)  |  22-07-2007 00:00
To synchronizacja produkcji i logistyki: nowy park przemysłowy zaopatrzy zakłady produkcyjne w Bremie w podzespoły do Mercedesa klasy C

To wyszukane rozwiązanie logistyczne sprawia, że park przemysłowy w Bremie zalicza się do najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie. Jego budowa rozpoczęła się w grudniu 2005 r., a od października ub.r. był stopniowo włączany do eksploatacji. Proces ten przyspieszyła produkcja Mercedesów klasy C w Bremie. Jak dotąd, w parku znalazło zatrudnienie ponad 300 osób. Obiekt o zadaszonej powierzchni 27 000 metrów kw. będzie można powiększyć o kolejnych 30 000 metrów.

-"Park przemysłowy opiera się na naszej koncepcji SCHENKERsupply center. Charakteryzuje się wielką elastycznością, przystosowaniem do różnych potrzeb, dzięki czemu możliwe są fundamentalne zmiany produkcyjne, a zmiany u poddostawców mogą być wprowadzane w krótkim czasie. Cały proces obsługi realizowany jest w warunkach najwyższego bezpieczeństwa - wszystkie procesy i znakowanie odpowiadają wymaganiom niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (German Association of the Automotive Industry)"- mówi Hans-Jörga Hager.

-"Schenker Deutschland jest dostawcą, który spełnia nasze surowe kryteria dotyczące jakości, cen, innowacji i niezawodności dostaw" - mówi Peter Schabert. DaimlerChrysler, w wyniku znakomitej komunikacji pomiędzy zakładami i dostawcami usług logistycznych, odnotował ogólną poprawę bezpieczeństwa dostaw z parku przemysłowego. Ponadto, dzięki zarządzaniu Schenkera parkiem dostaw, udało się dograć procesy, w które zaangażowanych jest wielu dostawców i różne serie. Pozwoliło to znacznie zmniejszyć wydatki na administrację i prace koordynujące.
 NAJWAŻNIEJSZE W BRANŻY

POLECAMY W SERWISACH