XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

FAP: my kryzysu w Polsce nie przeżyliśmy

FAP: my kryzysu w Polsce nie przeżyliśmy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Kryzys - jeśli się zdarzy - z pewnością wpływa na przyspieszenie lub opóźnienie procesów restrukturyzacyjnych w firmach branży motoryzacyjnej. Prezes Fiat Auro Poland Enrico Pavoni wskazuje, że w takich okolicznościach nie brakuje bodźców do działania.

Przemysł samochodowy jest specyficzny, bo nawet w sytuacji kryzysowej nie zawsze podejmowane są decyzje o głębokich zmianach. Na świecie ciągle jest nadprodukcja samochodów co wpływa na zachwianie rentowności. - Mam wrażenie, że dojdzie do konsolidacji sektora - uważa Pavoni, wspominając o zaangażowaniu Fiata w Chryslerze. Fiat zaczął zarządzać amerykańską marką, rozpoczął się proces integracji. Będą decyzje ws. nowych modeli. Parę dni temu zaanonsowano połączenie sieci Chryslera i Lancii, która ma obejmować 1000 punktów dealerskich.

- My kryzysu, tu w Polsce, nie przeżyliśmy - mówił prez. Pavoni podczas panelu motoryzacyjnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego, przypominając o produkcji rekordowej liczby samochodów. Firma ulokowała się też bardzo wysoko w przeróżnych fachowych rankingach, a do tego została okrzyknięta najcenniejszą spółką przemysłu samochodowego. Tak więc miniony rok był dla Fiat Auto Poland wyjątkowo dobry. Niestety rok bieżący nie zapowiada się już tak udanie - zakończyły się "premie wrakowe", po wynikach z pierwszych miesięcy widać spadki. Zamówienia nie są już stabilne. Wielkich dramatów jednak nie widać.

- Bardziej niż restrukturyzacji, pilnujemy kosztów, powiedział Pavoni, wskazując przy tym, że kiedy się inwestuje, przygotowując linię nowych produktów, pomaga to osiągać lepsze rezultaty zarówno w dziedzinie kosztów jak i jakości. - W Polsce nie widzę potrzeby nadzwyczajnej restrukturyzacji - uważa szef FAP, cytując jednak swojego przełożonego (Sergio Marchionne), który uważa, że grupy, które mają szanse rozwijać się w przyszłości, powinny wytwarzać minimum 5 mln samochodów rocznie. Fiat ma szanse na taki wynik po połączeniu sił z Chryslerem.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: FAP: my kryzysu w Polsce nie przeżyliśmy

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!