• Strefa premium

Polak zwycięzcą pierwszego wyścigu w pucharze Scirocco R

Autor: VW, wnp.pl (AG)
28-04-2010 15:18

Maciek Steinhof wygrał w Hockenheim inauguracyjny wyścig pucharu Scirocco R, drugie miejsce zajął Kris Heidorn (Niemcy), trzeci linię mety minął były kierowca Formuły 1 Martin Brundle (Wlk.Brytania). W wyścigu brało udział 24 kierowców. Symboliczne pojedynki na torze stoczyli Polacy, Maciek Steinhof w bezpośredniej walce wyprzedził utytułowanego kierowcę Formuły 1 Martina Brundle, Adam Gładysz - wielokrotnego rajdowego mistrza świata - Carlosa Sainza.

Na polach startowych stanęło w sumie 24. kierowców, wśród nich młodzi zawodnicy rozpoczynający karierę, znani kierowcy wyścigowi oraz czterech zawodników uznawanych za legendy sportu motorowego. Wśród gościnnie startujących zawodników oprócz wymienionych już Martina Brundle i Carlosa Sainza, byli także, były mistrz DTM Frank Biela, który w kwalifikacjach był dziesiąty oraz Jacques Laffite, znany z wyścigów Grand Prix, który rywalizację rozpoczął z 20. miejsca.

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!