Shell sprawdził, kto stanowi największe zagrożenie na polskich drogach

Shell sprawdził, kto stanowi największe zagrożenie na polskich drogach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Najbezpieczniej na polskich drogach poruszają się zawodowi kierowcy, w szczególności prowadzący autobusy, pojazdy uprzywilejowane i przewożący niebezpieczne ładunki, w tym cysterny paliwowe. Z kolei największe zagrożenie stanowią motocykliści i posiadacze aut sportowych - takie są wnioski z badania przeprowadzonego na zlecenie Shell Polska.

Nie jest chyba zaskoczeniem, że większość przebadanych osób ocenia siebie jako dobrych kierowców i uważa, że inni użytkownicy dróg powinni jeździć tak jak oni.

Jednocześnie 36 proc. kierowców uważa, że największym zagrożeniem na polskich drogach są motocykliści - wynika z badania „Bezpieczeństwo na drodze oczami polskich kierowców” przeprowadzonego na zlecenie Shell Polska przez firmę badawczą SW Research.

Na drugim miejscu (15 proc. wskazań) plasują się kierowcy samochodów sportowych. Z kolei za najmniejsze zagrożenie uznawani są prowadzący autobusy i pojazdy uprzywilejowane: ambulansy, wozy strażackie itp. Kierowcy przewożący niebezpieczne ładunki, np. paliwa czy gaz płynny, postrzegani są pozytywnie - na zagrożenie z ich strony wskazało tylko 2 proc. badanych.

- Bardzo nas cieszy, że profesjonalni kierowcy cystern paliw są postrzegani jako elita kierowców o dużych umiejętnościach i kulturze jazdy. Wysiłki przewoźników i koncernów, mające na celu poprawę standardów bezpieczeństwa w transporcie paliw, przynoszą efekty - komentuje Karolina Gajos, dyrektor działu logistyki i członek zarządu Shell Polska. - Uczymy kierowców zasady „przerywania pracy”, która daje prowadzącemu pełną decyzyjność w sytuacji zagrożenia. Kierowcy, którzy zaobserwują niebezpieczną sytuację lub poczują się zbyt zmęczeni by prowadzić, mają prawo przerwać pracę, zatrzymać się i odpocząć - dodaje.

Shell to największy na świecie koncern naftowy, działający w ponad 70 krajach, zarządzający siecią blisko 50 tys. stacji paliw. W Polsce obecny jest od 1992 roku i posiada ponad 420 stacji, co daje mu czwarte miejsce na rynku detalicznym i drugie wśród koncernów zagranicznych (po BP).

Czytaj również Shell wprowadza na rynek nową generację paliw oraz Shell ma nową ofertę dla właścicieli stacji paliw.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Shell sprawdził, kto stanowi największe zagrożenie na polskich drogach

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!