Europejski Kongres Gospodarczy już za tydzień. To ostatnie dni na rejestrację

Europejski Kongres Gospodarczy już za tydzień. To ostatnie dni na rejestrację
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Europejski Kongres Gospodarczy (EKG) odbędzie się w Katowicach od 14 do 16 maja br. Jest to więc ostatnia szansa, aby się zarejestrować i wziąć w nim udział. Będzie to jubileuszowa, 10 edycja Kongresu - i będzie to jednocześnie edycja rekordowa.

  • Rejestracja uczestników trwa do 9 maja.
  • Już wiadomo, że padną rekordy frekwencji – w Kongresie weźmie udział ponad 9 tys. gości, a 2,5 tys osób przyjedzie na Start-up Days. 
  • Odbędzie się ponad 150 sesji z udziałem przeszło 900 prelegentów. 
  • Agenda Kongresu jest wypadkową twórczej kontynuacji wciąż aktualnych tematów poruszanych podczas wcześniejszych edycji Kongresu oraz nowych zagadnień jak m.in. nowe technologie, digitalizacja, robotyzacja, sztuczna inteligencja czy nawet e-sport.


Organizatorom zawsze zależało, aby agenda Kongresu wyprzedzała bieżącą rzeczywistość. Zakres tematyczny obejmuje kilkanaście głównych nurtów, co daje ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. Agenda obejmuje całość kluczowych problemów gospodarczych i społecznych Europy w ich globalnym kontekście.

Obszary dyskusji łączą takie przewodnie hasła jak: perspektywy wzrostu i konkurencyjność, rewolucja technologiczna z jej aktualnymi i przyszłymi skutkami, odpowiedzialność i środowisko czy współpraca gospodarcza w ramach wolnego rynku.

W grudniu 2018 r. w Katowicach odbędzie się szczyt klimatyczny (COP24) - największe w skali globu wydarzenie ONZ.

Ten fakt będzie mocno widoczny w agendzie tematycznej EKG oraz zestawie gości. Z kwestią zmian klimatycznych będzie też m.in. powiązany temat transformacji gospodarczej regionów poprzemysłowych.

Dużo miejsca zostanie też poświęcone coraz mocniej rysującym się podziałom w światowej gospodarce i związanymi z tym obawami o wojnę handlową. Również sama Unia Europejska musi znaleźć odpowiedzi dotyczące m.in. dalszej polityki integracji oraz przyszłości strefy euro.

Energia i klimat

Bezpieczeństwo energetyczne, relacja między wytwarzaniem energii a polityką ochrony klimatu i technologiczna transformacja energetyki to od lat obowiązkowe tematy kolejnych edycji EKG.

Do grona dyskutantów dołączy gość z Litwy (ważnego partnera energetycznego Polski) Žygimantas Vaičiūnas, minister energetyki oraz łotewski polityk Andris Piebalgs, unijny komisarz ds. energii w latach 2004-2010 (przez kolejne cztery lata komisarz ds. rozwoju).

Na Kongresie reprezentowane będą także tradycyjne branże europejskiego przemysłu, stale inwestujące w nowoczesne technologie. Udział w wydarzeniu weźmie mi.n. prezes zarządu i dyrektor generalny części wschodniej europejskiego segmentu wyrobów płaskich w ArcelorMittal, Sanjay Samaddar. 

Do Katowic przyjedzie też Fred Hutchinson, prezes LNG Allies – organizacji non profit współdziałającej z amerykańską administracją. Łączy on wykształcenie i umiejętności prawnika, przedsiębiorcy oraz specjalisty ds. komunikacji i dziennikarza w obszarze energii, surowców naturalnych z doświadczeniem doradcy dla sektora publicznego i prywatnego.

Polityka i gospodarka

Wśród kongresowych gości z zagranicy znajdą się ponadto Ian Brzeziński, amerykański ekspert ds. polityki zagranicznej i spraw wojskowych, doradca sekretarza obrony ds. Europy i NATO w administracji George W. Busha; Miguel Arias Cañete, komisarz Unii Europejskiej ds. polityki klimatycznej i energetycznej; Eckart von Klaeden, były bliski współpracownik Angeli Merkel, w latach 2009–2013 minister stanu w urzędzie kanclerskim, a obecnie szef departamentu polityki i stosunków zewnętrznych Daimler AG; Cecilia Malmström, komisarz UE ds. handlu; Justina Mutale, działaczka i liderka społeczna, animatorka wielu przedsięwzięć związanych ze statusem i perspektywami społeczno-gospodarczego rozwoju Afryki i afrykańskiej diaspory w świecie.
×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Europejski Kongres Gospodarczy już za tydzień. To ostatnie dni na rejestrację

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!