XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Polacy powinni nauczyć się ekojazdy

Polacy powinni nauczyć się ekojazdy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Projekt Akademii Ekojazdy realizowany w ramach inicjatywy Partnerstwo dla Klimatu uczy ekojazdy, czyli ekonomicznej i ekologicznej techniki prowadzenia auta, przyjaznej środowisku, bo pozwalającej zaoszczędzić paliwo.Projekt ma być odpowiedzią na coraz większą liczbę aut na ulicach polskich miast i związane z tym uciążliwe korki oraz rosnącą statystykę wypadków drogowych, a także wzrost emisji zanieczyszczeń i uciążliwy hałas.

"Akademia Ekojazdy: ekojazda - ale jazda!" to ogólnopolska kampania informacyjna, której celem jest zapoznanie obecnych oraz przyszłych kierowców z zasadami ekojazdy, czyli bezpiecznego, ale także efektywnego i oszczędnego poruszania się pojazdem.

Edukacja ekologiczna kierowców ma uświadomić im zależność między stylem jazdy, rodzajem środka transportu, spalaniem (emisja CO2) a stanem środowiska.

W ramach Akademii działa już portal edukacyjny (www.akademiaekojazdy.pl), planowane są także m.in. warsztaty bezpiecznej i ekologicznej jazdy, kurs udzielania pierwszej pomocy, spotkania z ekspertami.

Organizatorzy projektu przekonują, że stosując zasady ekojazdy, kierowca ma możliwość znacznie obniżyć zużycie paliwa - nawet do 33 proc. - a także zmniejszyć mechaniczne zużycie podzespołów samochodu, zwłaszcza takich jak elementy układu hamulcowego i opon. Dba również o środowisko przez ograniczenie emisji CO2 i hałasu. Bardzo ważne jest też zmniejszenie ryzyka wypadku, dzięki mniej agresywnej, a bardziej przewidującej i rozsądnej jeździe.

Inicjatywa Partnerstwo dla Klimatu powołana została w 2008 r. przez Ministerstwo Środowiska. Projekt "Akademia Ekojazdy" uzyskał patronaty honorowe Komisji Europejskiej, Ministra Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Środowiska, a także dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Realizowany jest przez Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa – Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy powinni nauczyć się ekojazdy

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!